Öt kiemelkedő, a magyar történelem, sport és irodalom jelentős alakjait és alkotásait feldolgozó filmpremierrel jelentkezik a Duna Televízió az ünnepi időszakban, december 23-tól, együttműködésben a Nemzeti Filmintézettel (NFI).

„Ma is fontos megmutatni a magyar történelem jelentős személyiségeit, a magyar kultúra és sport nagy alakjait, a közmédia segítségével pedig a Magyarország határain túl élő magyarokhoz is eljuthatnak ezek a tartalmak” – mondta sajtótájékoztatón Káel Csaba, a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos.
„Az a cél, hogy a Duna igazi filmpremier-csatornává váljon, hiszen a magyar adófizetők pénzén finanszírozott, remek alkotások megérdemlik, hogy minél többen lássák őket” – ezt már Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója fűzte hozzá.

Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója szerint valóban érdemes lesz a nézőknek a közmédia csatornái felé, most különösen a Duna irányába fordulni az ünnepi időszakban.

December 23-án 20:50-től a Gárdonyi Géza Ida című romantikus művéből készült legújabb filmes adaptációt tekinthetik meg a csatorna nézői. A Goda Krisztina–Divinyi Réka alkotópáros nevével fémjelzett tévéfilm az 1920-as évekbe repíti vissza a közönséget.

Az Aranybulla című hatrészes sorozat december 25. és 30. között 20 órától látható legelőször televízióban. A II. András életét bemutató epizódokban olyan részletekre is fény derül az uralkodóval kapcsolatban, amelyekről eddig nem szóltak a történelemkönyvek.

Az év első hónapjában az olimpiák történetének egyik legeredményesebb magyar női sportolója, a világ legidősebb élő olimpiai bajnoka, Keleti Ágnes rendkívüli életét bemutató dokumentumfilmmel folytatódnak a premierek: az Aki legyőzte az időt január 9-én 20:45-kor debütál a Dunán. Petőfi Sándor A helység kalapácsa című művének – a Petőfi 200 emlékév kapcsán – az MTVA megrendelésére és finanszírozásával készített különleges filmes feldolgozását január 22-én mutatja be a Duna.

Az ünnepi időszak premierjeinek sorát egy dokumentum-játékfilm zárja: január 31-én a Béke – A nemzetek felett című alkotás arra a kérdésre is keresi a választ, hogy mi történt a Franciaországba érkező magyar delegációval 1920. január 7. után.