BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Most már Dél-Korea is onnan kémkedik, ahol eddig csak a nagyok jártak

Dél-Korea sikeresen Föld körüli pályára állította első kémműholdját a szöuli védelmi minisztérium szerint. Az ázsiai ország ezzel bekerült azon államok körébe, amelyek saját eszközt juttattak az űrbe.

Dél-Korea pénteken kémműholdat indított a kaliforniai Vandenberg támaszpontról. A fellövésben a SpaceX amerikai űripari vállalat Falcon 9 hordozórakétája segített, amely nyáron a Műegyetem kisműholdját is hordozta.

Dél-Korea pénteken kémműholdat indított a kaliforniai Vandenberg támaszpontról.
Fotó: SpaceX

Az indítást eredetileg november 30-ra tervezték, de a rossz időjárási körülmények miatt el kellett halasztani.

Korábbi közlések szerint Dél-Korea 2025-ig további négy kémműholdat tervez indítani, ezek közül az elsők elektro-optikai és infravörös tartományban működő berendezésekkel hivatottak megfigyelni Észak-Koreát, amely már november 21-én pályára állította első saját katonai kémműholdját, és azt állítja, hogy fényképeket készített a jelentősebb dél-koreai katonai létesítményekről, valamint a Fehér Házról és az amerikai védelmi minisztériumról Washingtonban, továbbá a Guam szigetén lévő és a hawaii amerikai légitámaszpontról – írja az MTI.

Míg a dél-koreaiaknak az amerikaiak segítettek a műhold űrbeküldéséhez, addig koránt sem ilyen boldogok az észak-koreaiak űreszköze miatt.

Kémműhold: szankciókkal torolják meg a phenjani projektet

Észak-Korea kémműholdjára szankciókkal reagált az Egyesült Államok és néhány szövetségese. A kémműhold miatt olyan személyek kerültek fel a listára, akik közreműködtek a fellövésében. A gyanú szerint Oroszország technológiával és szakértelemmel is segített Phenjannak az első sikeres műhold fellövésben.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.