Az olimpia az egyész világot megmozgatja, 206 nemzet 10 500 sportolója vesz részt a multisporteseményen, maguk a helyszínek sem csupán Párizsra koncentrálódnak, több nagyváros mellett egészen a francia polinéziai Tahitiig terjednek. Ugyanakkor látogatók a magas jegyárakról és kiadásokról beszéltek a Kickernek.
Egy kanadai család 10 napot töltött Párizsban, a városnézés mellett két esti úszódöntőben is végignézték az amerikaiak győzelmét, valamint az amerikai női tornászcsapat aranyérmét. A nyaralás a szállással, az étkezéssel, a jegyárakkal és egyéb költségekkel összesen 30 ezer kanadai dollárba, vagyis több mint 7,9 millió forintba került.
Ella és Nora, a két harmincas éveik közepén járó amerikai nő elsősorban a tornász Simone Biles miatt utazott Párizsba. A lapnak elárulták: két évig spóroltak a nyolcnapos párizsi útra, beleértve a repülőjegyeket, a szállást és az étkezést is. Csak a négy versenysorozatra szóló jegyekre fejenként 500 dollárt (több mint 182 ezer forint) fordítottak.
Egy frankfurti pár a kéthetes nyári vakációjukat azzal kötötte össze, hogy közben élőben nézték az olimpiai versenyeket. A költségeket azzal próbálták lefaragni, hogy Airbnb-s lakásokat foglaltak és tömegközlekedéssel jutottak el a verseny helyszíneire, így fejenként 1500 eurót (597 ezer forint) költöttek Franciaországban.
A párizsi olimpia szervezői úgy döntöttek, hogy nem adnak kedvezményeket a gyerekeknek. Ez azt jelenti, hogy a néhány hónapos kisbabáknak is ki kell fizetni az árat, még ha nem is foglalnak el egy helyet. Ezt több olyan szülő is kifogásolta, akinek – az akár két évvel ezelőtt megvett jegye óta – újabb taggal bővült a családja, és az újszülöttet nem tudják vagy nem akarják otthon hagyni.
A lapnak nyilatkozó német pár például 80 eurót fizetett egy 2 hónapos gyerek jegyéért.
A londoni olimpián a kisebbek a koruknak megfelelő összeget kedvezményt kaptak, például egy hétéves gyerek után 7 fontot kellett fizetni. Azok, akik még nem tanultak meg járni, ingyen látogathatták a játékokat. A riói és tokiói olimpiára pedig kedvezményesen mehettek be a gyerekek, a tanulók és a mozgássérültek is, de a francia szervezők kevésbé voltak gálánsabbak.
A szervezők szerint a 10 millió elérhető jegyből egy héttel a kezdés előtt körülbelül 9 milliót adtak el, a vásárlók 63 százaléka Franciaországból származik. A tíz legkelendőbb sportág sorrendben a foci, az atlétika, a kosárlabda, a rögbi, a röplabda, a kézilabda, a strandröplabda, a gyeplabda, a tenisz és a vízilabda volt.
Párizs 2024: Ennyit ér az olimpiai aranyérem Párizsban
Utoljára az 1912-es olimpián osztottak olyan aranyérmeket, amelyek tényleg csak aranyat tartalmaztak. A párizsi olimpia győzteseinek adott aranyérmek így kevesebbet érnek, mint gondolnánk. Az 529 grammos aranyérem több mint 95 százaléka ezüst, mindössze 6 gramm aranyat tartalmaz. Így az érem nem 451 ezer dollárt ér.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.