BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sziget: meglepő tárgyakat hagynak el a fesztiválozók, de nincs minden veszve

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A bulizásról szól a Sziget Fesztivál, de érdemes figyelni értékeinkre. Sokszor furcsa dolgok is landolnak a talált tárgyak osztályán, de a Szigeten elhagyott tárgyak háromnegyede visszajut jogos tulajdonosához.

A Sziget Fesztivál Magyarország legnagyobb és legnépszerűbb könnyűzenei fesztiválja. Idén augusztus 7. és 12. között rengeteg magyar és külföldi vendég érkezik a Hajógyári-szigetre, a szervezőknek tatabányányi embert kell kiszolgálniuk a nagyjából egy hét alatt. Bár a többség számára a szórakozásról, kikapcsolódásról szól ez a pár nap, kellemetlenségek itt is előfordulhatnak. A nagy tömeg, a partik és az elfogyasztott alkohol miatt sokan könnyen elhagyhatnak egy-két dolgot. A Metropol cikke annak járt utána, hogy 

miket szoktak elhagyni a fesztiválozók, és elveszett értékeiket milyen eséllyel találják meg, kapják vissza.

20240809_sziget flitter__MK_MW_bulvar_02
Sziget Fesztivál
Meglepő tárgyakat hagynak el a Sziget fesztiválozói / Fotó: Máté Krisztián

Természetesen a fesztivál területén is működik talált tárgyak osztálya, ahol a becsületes megtalálók leadhatják az általuk megtalált értékeket, és az elvesztőik is érdeklődhetnek. A portál megkérdezte Forbauer Bendegúzt, a Sziget szolgáltatásfejlesztési menedzserét, aki elmondta, hogy naponta átlagosan száz tárgyat adnak le náluk.

„Bármilyen meglepő, de tipikusan a kulcscsomójukat hagyják el az emberek a Szigeten. Mindenki sok kulccsal jön: lakás- és biciklilakatkulcsot hoznak magukkal. Jellemzően kempingkiegészítőket, néha öngyújtókat, papucsokat adnak le az osztályunkon. Nagyon vicces, mert sokszor fél pár papucsot is elhagynak” – részletezte a menedzser. Azonban időnként történnek extrémebb esetek is, 

2022-ben például egy cuki kiskutyát, egy mankót és tolószéket is elhagytak.

Forbauer Bendegúz elmondta: sokan elkövetik azt a hibát, hogy érkezés után egyből belevetik magukat a buliba, és ilyenkor veszhetnek el a dolgok. Hozzátette, hogy szerencsére a fesztiválozók többsége becsületes megtaláló. Az emberek többsége, ha valakinek az elveszett értékét megtalálja, mindig leadja a talált tárgyak osztályán, nem sajátítja ki, emiatt az idei Szigeten az elvesztett tárgyak 75 százalékát visszaadták a tulajdonosának.

20240809_sziget __MK_MW_bulvar_00
A táska jó megoldás lehet, de a fokozott óvatosságra mindig szükség van a Szigeten / Fotó: Máté Krisztián

Ha valamit elhagyunk a Szigeten, akkor van egy hivatalos menete annak, hogy visszaszerezhessük. Amikor egy tárgyunk vagy iratunk elveszik, egy formanyomtatványt kell kitölteni, és leírni az elvesztett tárgy külsejét. Ha a Sziget munkatársaihoz hasonló kerül, megnézik a rendszerükben, azonos lehet-e. Ha tényleg azt találják meg, akkor rögtön értesítik a fesztiválozót, általában telefonon. Ezt követően a fesztiválon kívül, a bejáratnál adják át neki a megtalált értékét.

Sziget Fesztivál: megrohamozták a visszaváltó automatákat, kukászsákokkal járják a fesztivált

Az Óbudai-szigethez közeli HÉV-megálló környékét és az Auchan-parkolót is beborította a szemét estére. Az élelmesek azonnal lecsaptak a kínálkozó lehetőségre, és végigjárták a környéket, hogy összeszedjék az ötvenforintos palackokat, amelyeket vissza lehet váltani a REpontokon keresztül.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.