Az innováció a napjainkra a gazdasági fejlődés legfőbb erőforrásává vált. Az innováció jellege, megjelenési formái, időhorizontja, stb. persze erősen függ attól, hogy milyen iparágról beszélünk. Bizonyos szektorok olyan innovatívvá váltak, hogy folyamatos fejlesztésre nemcsak a növekedéshez, hanem már a piaci részesedés megtartásához is szükség van.
Magyarországon az innováció kettős képet mutat. Miközben a nagyvállalatok – jellemzően az országban jelenlévő külföldi cégek – szektoruknak megfelelő mértékű innovációs aktivitást mutatnak, a hazai kis- és középvállalkozói szektor innovációs intenzitása még a hasonló adottságú országokkal összehasonlítva is igen alacsony. Ahhoz, hogy hazánkban fenntartható gazdasági fejlődés jöjjön létre, ezen mindenképpen segíteni kell. E téren számos probléma azonosítható, melyek közül véleményem szerint a legfontosabb az, hogy a hazai fogalmi rendszer nem képes megfelelően kezelni a fejlesztés fogalmát, így a K+F támogatási rendszerből éppen azok a tevékenységek esnek ki, amelyek egy KKV-tól elvárhatóak.
Saját tevékenységemben kutatóként is, és rektorként is központi szerepet játszik az innováció, hiszen munkatársaimmal elsősorban alkalmazott kutatásokat folytatunk, intézmény vezetőként pedig elsőrendű feladatomnak tartom a Szegedi Tudományegyetemen létrejövő szellemi tulajdon hasznosításának az elősegítését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.