BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rosszabb, mint gondolták – 9,8 százalékos a munkanélküliség az USA-ban

Szeptemberben a vártnál jóval több, 263 ezer állás szűnt meg az Egyesült Államokban. A munkanélküliségi arány ezzel 9,8 százalékosra emelkedett és nem valószínű, hogy a helyzet a közeljövőben javulni fog.

Az eddig adatok kapcsán az elemzők abban reménykedtek, hogy az elmúlt hónapban mindössze 175 ezerrel csökkent az állások száma az Egyesült Államokban.

A most nyilvánosságra hozott adat azonban ennél sokkal rosszabb képet mutat. A Munkaügyi Minisztérium mai közlése szerint szeptemberben 265 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma, az állástalanok aránya ezzel elérte a 9.8 százalékot – tudósít a New York Times.

Jelenleg 15,1 millió fő keres munkát a tengerentúlon, az elemzők szerint a történelmi magasságokhoz közelítő munkanélküliségi arány az év végéig fennmarad, sőt, a helyzet talán a jövő évben sem javul.

A helyzet súlyosságát jelzi, hogy a Képviselőház nemrég fogadott el egy törvényt, amely újabb 13 héttel hosszabbítja meg a segélyezési jogosultságot. A munkanélküliek mintegy 52 százaléka már nem kaphat állami támogatást. A Szenátus elé olyan jogszabály is került, amely csak a legrászorultabbak számára engedélyezné a segélyezési idő meghosszabbítását.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.