BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ez gyors volt: Putyin rögtön megfenyegette a briteket, ha tényleg uránlövedéket adnak az ukránoknak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Oroszország kénytelen lesz reagálni, ha a kollektív Nyugat nukleáris összetevőt tartalmazó fegyvereket vetne be – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök a kínai hivatali partnerével a Kremlben megtartott eszmecseréjét követő sajtónyilatkozatában. 

Az orosz elnök arra a hírre reagált, amely szerint Nagy-Britannia szegényített uránt tartalmazó lőszert tervez szállítani Ukrajnának. Ahogy arról a Világgazdaság is beszámolt, bár az ilyen lövedékeket nem tiltja háborús egyezmény, bevetésük mégis felvet etikai kérdéseket, főleg, hogy nukleáris szennyezést hagynak maguk után. 

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a közléssel kapcsolatban a Rosszija 1 televíziónak azt mondta, hogy London világszerte aláássa a stratégiai stabilitást.
 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.