Még júliusban levélben kereste meg az Ifjúsági és Sportminisztérium azt a 313 kereskedőt, akik helybérleti jogviszonyban voltak a Népstadion és Intézményeivel, hogy nyilatkozzanak: elfogadják-e a kormány méltányossági kármérséklési ajánlatát, vagy sem. Összesen 184-en jelezték, hogy élnek a lehetőséggel: 56-an az ISM, 128-an pedig a BS Tűzkárosultjaiért Egyesület felé nyújtották be igényüket. A károk összesítése és a megfelelő bizonylatok összegyűjtése után a független igazságügyi szakértő véleménye alapján eddig 22 kereskedőnek 15,5 millió forint átutalását hagyta jóvá az ISM. Ezek a kereskedők már a jövő hét elején megkapják a kármérséklést -- jelentette be Szakács Imre politikai államtitkár.
Az állammal szembeni pereskedésről ugyanakkor nem mondott le a kereskedők egy része, akiknek a kárigénye összesen 500 millió forint körül mozog. Ezért a jövő héten keresetet nyújtanak be a Fővárosi Bíróságon -- mondta lapunknak Horváth Péter Pál, a BS Tűzkárosultjaiért Egyesület jogi képviselője, aki szerint arra is jó esély van, hogy a 184 kárenyhítést igénylő kereskedő egy része mégiscsak a pereskedés mellett dönt. A jogi képviselő nehezményezi, hogy az ISM által megfogalmazott szerződésben a kereskedőknek ki "kellett" jelenteniük: a követelést másra nem ruházták át. Az ISM ugyanis -- okirattal igazolhatóan -- szeptember 5-e óta tudta, hogy a károsult kereskedők az egyesületre engedményezték követelésüket, és az egyesület gyűjti össze a kezdetektől fogva a kárigényeket. Az ISM az engedményezés igazolását lehetetlen időpontban kérte, a számunkra ismeretlen szövegezésű egyezség aláírása előtti napon, este, több mint két hónapos hallgatás után -- állítja a jogi képviselő.
Minden kereskedő elolvashatta a megállapodást, és jogi képviselőt is hozhatott, ha akart -- vélekedett Szakács Imre. A politikai államtitkár szerint ügyvédi érdekek mentén akarják befolyásolni a kereskedőket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.