Ahogyan tavaly, az idén is nullszaldó körüli, néhány tíz milliós eredménnyel zárhatja az évet a Magyar Rádió (MR) Rt., ám 2000-től eltérően arra kényszerül, hogy 400 millió forintos áthidaló kölcsönt vegyen fel, amelyet az üzleti tervben is számításba vettek. Ennek oka: egyik nagy bevételük, a Danubius Rádió privatizációjából származó, évenkénti egymilliárd forint novemberben érkezik a kasszába, a kifizetések viszont folyamatosak. Az első fél évet mintegy 300 millió forint mínusszal teljesítette az MR, ami körülbelül 150 millióval rosszabb a tervezettnél -- adott helyzetelemzést Szíjártó István gazdasági igazgató.
A közrádió várhatóan az inflációnál kisebb mértékben növelheti idei bevételeit, míg költségei a piacon átlagosnak tekinthető mértékben alakulnak. Ennek ellenére 12-12 milliárdos főösszegek mellett megőrizhetőnek látszik az egyensúly. Abban sincs változás, hogy az összbevétel körlbelül tizede származik hirdetésekből. Ebben a tételben több tíz milliós veszteség származik abból, hogy a teljes reklámpiaci tortán belül ez évben tovább zsugorodik a rádiók részesedése -- mutatott rá az egyik problémára a gazdasági igazgató.
Az sem válik az MR javára, hogy nem állt meg a televíziókészülékek után fizetendő díj lemorzsolódása. A közrádió az ebből őt megillető, 28 százaléknyi részesedés vonatkozásában százmilliós tételtől esik el. Az előfizetési díj havi negyvenforintos emelkedése jóval alacsonyabb a tényleges inflációnál, így a rádió -- reálértéken -- ezen is veszít.
Az augusztusig az ügyvezetői teendőket is ellátó Szíjártó István azt várja, hogy a két hete hivatalba lépett elnök, Kondor Katalin olyan intézkedéseket hoz, amelyekkel az év végéig valamelyest megfoghatók a kiadások. A létszám kismértékben csökken az idén, az 1540 alkalmazottból 80-90-től válnak majd meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.