A Debrecenben található, német tulajdonú Reemtsma a magyar piacra lépése óta elkötelezetten segíti a kultúrát, elsősorban a komolyzenét. A szigorító intézkedések miatt azonban kénytelen változtatni kulturális szponzorációs politikáján. Ezt a tevékenységet ugyanis az különbözteti meg a mecenatúrától, hogy ha egy vállalat támogatást nyújt, azért kap is valamit, például azt, hogy a márkanév megjelenik az esemény nevében vagy az azt hirdető plakátokon - fejtegeti Jamniczky Zsolt, a vállalati kapcsolatok igazgatója. Szponzorálni továbbra is lehet, csak megfelelő viszonzásra nincs lehetőség, hiszen a termék nevét nem tüntethetik fel. A Reemtsma 1988 óta minden évben kitüntet egy tehetséges fiatal muzsikust a Davidoff-díjjal, és jelentős összeggel járult hozzá a Davidoff-koncerthez is. A többnemzetiségű zenészekből - köztük magyarokból - álló Nemzetek Filharmonikus Zenekara 1996 óta minden évben fellépett hazánkban, a Magyar Állami Operaházban. Ennek támogatásáról le kell mondaniuk, ám társadalmi elkötelezettségből helyi kulturális rendezvényekhez ezentúl is nyújtanak segítséget, így a debreceni nyári fesztiválhoz vagy a Csokonai Színház működéséhez - mondta az igazgató.
A pécsi British American Tobacco magyarországi piaci részesedése meghaladja a 40 százalékot, és egy tavaly év végi felmérés alapján a tíz legjobb munkahely közé sorolták - tudta meg lapunk Bede Ritától, a cég pr-menedzserétől. Mint mondta, eddig sem voltak szponzorációs hirdetéseik, mert ezt a tevékenységet a felelős vállalati magatartás részének, és nem marketingfogásnak tartják. A British American Tobacco Hungary vezetői hosszú távra tervezték szponzori politikájukat, és ezt továbbra is szeretnék folytatni, tehát a most bevezetett szigorító intézkedés ezen nem változtat - fogalmaz Bede Rita. A vállalat támogatási tevékenységét Pécs környékére koncentrálták, ám a jövőben szeretnének erőteljesebben jelen lenni országosan is a kultúra területén - fűzte hozzá.
A Philip Morris Magyarország Kft. számára szintén meghatározó a kultúrát támogató tevékenység, a cég különösen a tánc mellett kötelezte el magát, s kulturális szponzorálásaikat a jövőben is folytatni kívánják - mutatott rá Szalóczi Géza. A vállalat kommunikációs igazgatója kiemelte: a hat számjegyű pénzösszeggel járó Philip Morris Magyar Balettdíjat 1993-ban hozták létre, amelyet szakmai zsűri ítél oda egy-egy kiváló táncosnak. 1994 óta már juniordíjat is kiosztanak, hogy segítsék a fiatal tehetségeket. A Philip Morris magyarországi gyára Egerben található, a cég 1992 óta segíti a térség kulturális rendezvényeit - fűzte hozzá Szalóczi Géza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.