BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tilos a petárdázás - idén már szilveszterkor is

Idén szilveszterkor már tilos lesz petárdát árusítani, illetőleg használni. Erről most született kormányrendelet - tájékoztatta a Magyar Rádiót a kabinet ülése után Lamperth Mónika belügyminiszter, aki azt is elmondta: két további változás is érvénybe lép.

Szigorítás lesz még a tűzijátékokkal kapcsolatban, ami nemcsak szilveszterre, hanem az egész évre vonatkozik. Ma az a szabály, hogy 22 óra és reggel nyolc óra között a tervezett tűzijátékról a jegyzőnél kell kérni véleményt, tehát az önkormányzatnál is van lehetőség vélemény kiformálására, és ha ez aggályos, akkor be lehet tiltani. Most valamennyi napszakra ki fog ez terjedni. Ezt az önkormányzatok kérték és kezdeményezték. Szigorításra kerül még a szabálysértési bírság büntetési tétele, azt is megemeli a kormányrendelet. Ma az a szabály, ha valaki megszegi ezeket az előírásokat, akkor maximum 50 ezer forinttal büntethető. Ezt százezer forintra emeltük - mondta Lamperth Mónika.

A petárdák betiltásáról szóló rendeletet még ebben a hónapban kihirdetik a Magyar Közlönyben, és a kihirdetéstől számított 15 nap után életbe is lép - közölte a belügyminiszter. (Magyar Rádió)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.