Gyurcsány Ferenc az Országos Érdekegyeztető Tanács tegnapi ülésén annak a meggyőződésének adott hangot, hogy Bod Péter Ákos, de Bokros Lajos is hasonló módszerekkel hajtotta volna végre a rövid távú egyensúly-teremtést, mint ahogy azt a jelenlegi kormány tette - olvasható a Hírszerző tudósításában.
A miniszterelnök előadásában két közgazdasági iskolát bírált. Elsőként a Matolcsy György és Járai Zsigmond, és őket követve, az ellenzék vezére által alkalmazott keresletélénkítő „módszert” illette kritikával. „Ha ez lenne a járható út, akkor 1998-ban miért a csendes kiigazítást választották, illetve figyelembe kell venni, hogy Matolcsy gazdaságpolitikájának hatására kezdett el 2001-től lassulni a gazdaság” – derült ki Gyurcsány szavaiból.
A másik iskola Bokros nevéhez köthető, hiszen a volt pénzügyminiszter többször elmondta, hogy hozzá kell nyúlni a 13. havi nyugdíjhoz. Márpedig a miniszterelnök ezt nem teszi meg: baloldali kormányfőként elképzelhetetlennek tartja.
Egyébként ha újra kellene kezdenie a konvergencia-program és a kiigazítások tervezését, a miniszterelnök tartalmi kérdéseken nem változtatna. „Istenemre mondom, nem nagyon tudok mást csinálni!” – jelentette ki.
Gyurcsány elmondása szerint amit tesznek az a rendszerváltás befejezése, az itt maradt masszív államszocializmus leépítése. „Polgári Magyarország épül, felelős vagy magadért, nem maradhat az állam a középpontban” – fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint az elmúlt 15 év arról szólt, hogy a társadalompolitikai elitek őrizték a pénzosztó intézményeiket, lényegi helyett csak apró átalakításokat engedtek. (Hírszerző)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.