Magyar szempontból óriási sikerrel zárult a 35. síkvízi kajak-kenu világbajnokság: a hazai versenyzÕk több rekordot megdöntve 12 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzérmet gyÛjtöttek a Szeged melletti Matyéren, a szervezésrÕl és a lebonyolításról pedig mind a nemzetközi szövetség vezetÕi, mind a sportolók elismeréssel nyilatkoztak.
Angyal Zoltán szövetségi kapitány elÕzetesen 6–8 elsÕséget
remélt, és azt mondta: örülne, ha ezek közül 2–3 olimpiai számban születne. Ezt tehát alaposan túlteljesítették a versenyzÕk, ráadásul a 12 diadal felét ötkarikás számban (férfi k-2, k-4, c-2 1000 m, nÕi k-1, k- 2, k-4 500 m) aratták. A szakember elárulta: a Kozmann György, Kolonics György kenupáros 1000 m-es gyÕztes döntÕje közben érezte, hogy itt valami nagy dolog van készülÕben.
– Akkor bebizonyosodott számomra, hogy a felkészülés jól sikerült, hiszen a fiúk olyan magabiztosan lapátoltak, hogy látszott: bombaformában vannak – mondta a szakember, aki kiemelte, hogy a 41 fÕs válogatott 15 tagja aranyéremmel távozott a vb-rÕl.
Egy nemzet képviselÕi még soha nem nyertek ennyi aranyat
világbajnokságon, de arra sem volt korábban példa, hogy az összes nÕi számban magyar gyÕzelem szülessen. A viadal abszolút sztárja a Kovács Katalin, Janics Natasa kajakos duó volt, amely sporttörténelmet írva hat-hat aranyat gyÛjtött a Matyéren, ez is rekord.
– Nem foglalkoztunk a csúcsdöntéssel, engem személy szerint mindig csak az adott feladat megoldása érdekel, másra nem gondolok. Számomra az ezres számok és az 500 négyes volt a legnehezebb – fogalmazott Janics. A nem végleges adatok szerint a négy nap alatt több mint 50 ezer nézÕ
látogatott ki a pályára, s a drukkerek felejthetetlen atmoszférát varázsoltak a létesítménybe.
Produkciójukat a Nemzetközi Fair Play Bizottság is elismerte, a vezérszurkoló, id. Beé István a szervezet emlékérmét vehette át.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.