BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem tárgyaltak a gumilövedékről - Szabad a használat

Nem vette tárgysorozatba a gumilövedékek használatának megtiltását kezdeményező fideszes határozati javaslatot tegnap az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága.

A testület ellenzéki képviselők nyolc igen, a kormánypárti politikusok nyolc nem és egy tartózkodó szavazatával utasította el a rendőrségi törvény módosításáról szóló javaslatot. A törvényt, benne a gumilövedék használatának jogát, 1994-ben a Fidesz is megszavazta. Most úgy látják, az október 23-án történtek után, amikor több súlyos sebesülést okoztak a gumilövedékek, szemükben a rendőrség méltatlanná vált a veszélyes eszköz alkalmazására.

A javaslat úgy módosította volna a rendőrségi törvényt, hogy tömegoszlatásra kényszerítő eszközként vízágyú, pirotechnikai eszköz, ingerlőgáz, elfogóháló, valamint lóháton, illetve járműkötelékben végzett kényszeroszlatás alkalmazható.

Az indoklás szövege szerint tavaly október 23-án a rendőrök a gumilövedékek és a könnygázgránátok alkalmazásának szabályait megszegve, "gyakorta fejmagasságban és közelről lőttek, ezzel mások életét, testi épségét, egészségét közvetlen veszélynek tették ki, számos esetben maradandó sérülést okozva". (nol)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.