KDNP: a rendőrterror szellemét Gyurcsány szabadította ki
A KDNP szerint a magyarországi demokrácia 17 éves történetének egyik legszégyenletesebb bűncselekményét követték el azok a rendőrök, akik megerőszakoltak egy 21 éves lányt két hete Budapesten. A párt az októberi zavargásokra vezeti vissza a történteket.
Az ellenzéki párt közleményében úgy fogalmaz: a rendőrterror szellemét Gyurcsány Ferenc szabadította ki a palackból.
A KDNP szerint a mostani bűncselekmény is rávilágít, hogy senki nem lehet biztonságban ebben az országban. Nem jár messze a valóságtól, akit a jelen helyzet a Budapest ostroma utáni szovjet megszállók brutalitására emlékezteti - fogalmaz a párt.
Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter csütörtök este már elfogadhatatlannak nevezte a történteket.
A Fidesz Rendészeti Munkacsoportja és az országgyűlési képviselőcsoportjának elnöksége pedig rendkívüli ülést hívott össze a történtek miatt péntekre.


