BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mitől függ, hogy egy rendőr jól érezze magát? Takács a "bekamerázásról"

Ha a tévétársaságok képesek a tüntetések „legforróbb” jeleneteit közvetíteni, akkor miért ne tudná a rendőrség is tárgyszerűen rögzíteni az eseményeket? – veti fel a kérdést Takács Albert, aki szerint a rendőri intézkedések dokumentálásával számos feltételezést, találgatást meg lehetne előzni.

Az Igazságügyi és rendészeti miniszter a Figyelőnek adott interjújában elmondta, nincs „forródrót” a rendőrség vezetése és közte, de természetesen kap tájékoztatást a fenyegető vagy kockázatos fejleményekről. Konkrét rendőri intézkedésre azonban nem adhat utasítást.

Takács Albert a lapnak a rendőrök alacsony bérére vonatkozó kérdésére úgy válaszolt, a magyar futballisták rendkívül jól keresnek, ezzel együtt a magyar futball ott tart, ahol. „Az, hogy egy rendőr jól érezze magát, s odaadással lássa el a feladatát, nem kizárólag a fizetéstől függ.”

A miniszter kifejtette, nem ért egyet Sólyom László államfővel a gyűlöletbeszéd megfékezését szolgáló törvénymódosítással kapcsolatban. Takács úgy véli, nem szűkülnek úgy általában a szabadságjogok azáltal, hogy az alkotmányos demokráciát fenyegető szélsőséges magatartásokat jogilag kezelik. „Ha tilos a gyűlöletkeltésre, kirekesztő indulatra alkalmas szavak használata, az nem jelenti azt, hogy korlátozom a szólás szabadságát.” Takács Albert hozzátette, hasonló megfontolás alapján módosulna gyülekezési jog is: „Nem lehet úgy gyülekezni, hogy elkezdem a tüntetést szeptember elsején és december 24-ig gyülekezek, lehetetlenné téve adott környék lakóinak életét és éjszakai nyugalmát.”

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.