BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

2-1-es vereség az Európa-bajnoktól

Elvesztette az utolsó mérkőzését a magyar válogatott az Európa-bajnoki selejtezőben. Nemzeti tizenegyünk 2-1-re kapott ki szerda este a bajnoki címvédő Görögországtól.

Nagy lendülettel kezdtek a görögök, ám az első helyzet mégis Priskiné volt, aki már az első percben a 16-osról jól eltalált labdát küldött Csalkasz kapujára. Ám a görög hálóőr résen volt, s kiütötte a veszélyes labdát. A vezetést a nyolcadik percben megszereztük, amikor Buzsáky a 16-oson kívüli lövésébe Kirgiakosz beleért, s a labda a tehetetlen görög kapus mellett vágódott a hálóba. Ez kicsit lehűtötte a helléneket, ám nem sokkal később Vanzcák juttatta egyenlítéshez őket, amikor a Szalpigidisznak szánt indítást saját kapujába fejelte. Válogatottunk a félidő végéig többször került helyzetbe, azonban vagy Buzsáky maradt le a góllal kecsegtető átadásról, vagy Csalkasz remekelt. A végeredményt az 55. percben Baszinasz állította be 11-esből, ugyanis miután Gekasz kilépett a kapus mellett, a biztos gólt Fülöp azzal próbálta hárítani, hogy buktatta a Bayer Leverkusen támadóját.

A meccs után Várhidi Péter kijelentette, büszke játékosaira. „Köszönöm nekik azt az egy évet, amit együtt tölthettünk. Az Európa-bajnok görög válogatott ellen kilenc gólhelyzetet alakítottunk ki, a fiúk ország-világnak megmutatták, hogy mit tudnak”, mondta a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.