Deutsch Für "meglátogatta" a Kóka-villát - A "mutyik" miatt vizsgálatot követel a Fidesz
Gyurcsány Ferenc még a nap folyamán rendeljen el tisztázó vizsgálatot Kóka János villaépítési ügyében – idézi a hirado.hu Deutsch-Für Tamás nyilatkozatát.
A Fidesz elnökének kabinetfőnöke, a gazdasági miniszter félkész svábhegyi háza előtt tartott szerdai sajtótájékoztatóján megjegyezte, akkor találtak feketemunkásokat és egy körözés alatt álló embert a gazdasági miniszter házának építkezésén, amikor a kormány százmilliós költséggel kampányol az illegális foglalkoztatás ellen.
A miniszter ráadásul – mint mondta - nem magánemberként, hanem cégén keresztül végezteti a munkálatokat, és a vagyonnyilatkozatában nem szerepel az ingatlan. "Kóka János az elmúlt esztendőkben nem a magyar gazdaság növekedése érdekében végzett munkájával, hanem hétről hétre, hónapról hónapra, a mutyijaival, arcpirító, szándékosan használom a kifejezést, pofátlan nyilatkozataival örvendeztette meg a magyar közvéleményt" - fogalmazott, "az új arisztokrácia szimbolikus építményének" nevezve a házat.
A kormányszóvivő szerint Kóka János építkezésével kapcsolatban a gazdasági miniszter mindent megtett, ami a jog szerint és erkölcsileg elvárható, így a Fidesz csak a kákán is csomót keres, mikor az SZDSZ elnökének építkezését támadja - reagált Daróczi Dávid a Független Hírügynökségnek Deutsch-Für Tamás szerdai tájékoztatójácal kapcsolatban.


