BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orosz turisták tízezreit várják idén Ausztriába

 Az Ober-österreichische Nachrichten című linzi lap hétfői száma szerint osztrák idegenforgalmi szakemberek úgy becsülik, hogy az idei évadban 188.000 orosz turista keresi fel Ausztriát a tavaly mért alig 134.000-rel szemben.

Az orosz turisták főleg a hideg hónapokat és az osztrák sívidékeket kedvelik. December és január számit náluk csúcsszezonnak. Egy-egy orosz turista átlag 467 eurót költ el Ausztriában.

Ez az összeg valamelyest elmarad az Ukrajnából érkező turisták egy főre eső 546 eurós bevásárlásától. Ez a tény azzal magyarázható, hogy egyre több középosztálybeli orosz érkezik Ausztriába családtagjaival együtt, akik kevesebb pénzt adnak ki bevásárlásra.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.