BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Távozik az IRM-től a Zuschlagnak segítséget ígérő tanácsadó

Az igazságügyi tárca saját kérésére nem hosszabbítja meg az év végén lejáró szerződését. A Zuschlag-perben kedden játszották le azokat a lehallgatott telefonbeszélgetéseket, amelyek egyikéből az derült ki, hogy Lusztig Péter segítséget ígért Zuschlag Jánosnak a nyomozás során.

Lusztig Péter a napokban - más jellegű elfoglaltsága miatt - kérte az igazságügyi és rendészeti minisztertől, hogy 2008. december 31-én lejáró szerződését ne hosszabbítsa meg. Draskovics Tibor miniszter a kérést elfogadta – tudósít a hirado.hu.

Korábbi sajtóhírek szerint tanácsadásért kapott fizetést az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumtól Lusztig Péter volt baranyai rendőrkapitány. A nyugállományú tábornoktól Zuschlag segítséget, mondván "elég keményre sikerült a rendőrség-ügyészség akciója". A lehallgatott telefonbeszélgetés 2007. január 29-én zajlott.

Lusztig Péter 1994 és 1998 között az MSZP országgyűlési képviselője, később pedig Lamperth Mónika belügyminiszter kabinetirodájának munkatársa is volt.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.