BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Soros: Együttműködnek a hatósággal, belső vizsgálat is lesz

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Története legnagyobb összegű bírságát szabta ki a múlt héten a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF), amikor 489 millió forintra büntette meg piacbefolyásolás gyanúja miatt a magyar származású milliárdos spekuláns, Soros György egyik cégét, a Soros Fund Managementet.

A társaság tavaly október 9-én 45 perccel zárás előtt 390 ezer OTP-részvényt kért kölcsön, ezekkel agresszívan shortolni kezdte az OTP-t, és a kereskedés utolsó perceiben 3855 forintra süllyesztette a napközben még 4935-ön is forgó bankpapír záróárát. A Soros Fund 675 441 dollárt keresett a spekuláción, a PSZÁF pedig az akkori dollárárfolyamon számolva ennek a négyszeresét, vagyis a kiróható maximális összeget szabta ki bírságként.

Soros alig néhány órával a felügyeleti határozat nyilvánosságra kerülése után közleményt adott ki, amelyben sajnálatát fejezte ki az üggyel kapcsolatban. Az üzletember leszögezte: a Soros Fund ellenőrzését már nem ő végzi, és ő maga sosem kötött volna üzletet az OTP árfolyamcsökkenésére, mivel fontosnak tartja a feltörekvő piacok bankrendszerének védelmét, de reményei szerint cége alkalmazottjai sem szegték meg az érvényes jogszabályokat.

Az eset kapcsán a társaság együtt fog működni a magyar hatóságokkal, és belső vizsgálat is lesz a fedezeti alapnál – ígérte a milliárdos.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.