Közép-európai idő szerint csütörtök este merült fel annak a veszélye, hogy az űrszemét eltalálja az állomást - idézi a NASA közleményét a CNN. Ahhoz már túl közel volt az objektum, hogy az ISS korigálhasson útvonalán, így az állomáson tartózkodó űrhajósoknak átmenetileg a Szojuz TMA-13-as kapszulában kellett védelmet keresniük.
Onnan, amennyiben akuttá vált volna a helyzet, a legénység meg tudott volna menekülni. Egy ütközés esetén ugyanis "fennállt volna a lehetősége az állomás nyomásvesztésének".
Háromnegyed hatkor kaptak zöld jelzést az asztronauták, ekkor hagyhatták el a Szojuz-kapszulát és térhettek vissza a normális munkarendjükhöz - ami percre lebontva így nézett volna ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.