BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kövér: Ha az SZDSZ kiesik az a demokrácia 2. születésnapja lesz

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Jobbik nem barátja, nem szövetségese a Fidesznek, legjobb esetben is csak ellenfele - mondta Kövér László, a Fidesz országos választmányának elnöke péntek este egy budapesti közéleti fórumon.

Kövér László szerint akik a Jobbikot szervezik helyben vagy országosan, jóhiszemű, nemzeti elkötelezettségű, türelmetlen emberek. "Ebben az értelemben ellenfelünk" ez a párt - fogalmazott.

Feltételezve azonban - folytatta -, hogy a Jobbik nem magától csinálja, amit csinál, hanem "küldték őket bizonyos feladatok elvégzésére", akkor erősebb szavak is használhatók rá, mint az ellenfél. A fideszes politikus úgy vélte, ha az előző két országgyűlési választáson minden jobboldali, nemzeti érzelmű ember a Fideszre szavazott volna, akkor azóta is "egyfolytában" ők kormányoznának - idézi a távirati irodát a BAMA.

Ha a Jobbik bejutna a parlamentbe, kérdés, lehetne-e tőlük olyan korrekt ellenzéki viselkedésre számítani, mint amilyet a MIÉP tanúsított 1998 és 2002 között - mondta, hozzátéve, hogy az akkori radikális jobboldali ellenzék sem nemzeti, sem pedig szociális ügyekben nem akart a Fideszen túllicitálni. Ez Kövér László szerint a Jobbiktól nem várható. Szerinte a Jobbik nem tud máshonnan szavazatokat elvenni, mint a polgári szövetségtől. Hozzátette: ha 4-5 százalék körül vesznek el a Fidesztől és a szövetségeseitől, akkor ez nettó veszteség, "ennyit visznek a semmibe". Úgy vélekedett, a fő kérdés nem az, hogy miért kell egy, a Fideszhez képest radikális jobboldal, hanem hogy miért van szükség egy, a MIÉP-hez képest radikális pártra.

Azt mondta, hogy nem ott kell kezdeni, mint a Magyar Gárda, hogy "önvédelem címszó alatt beöltözünk fehér ingbe (...), aztán kimegyünk parádézni az ország legszebb tereinek egyikére, a Dísz térre, hogy mi vagyunk a nemzeti önvédelem, hanem ott kezdődik a demokrácia védelme, hogy piszkos göncben, melós kabátban egy óra kocsmázás után még elmegyünk egy kicsit járőrözni a faluba (...) minden felhajtás nélkül. Nem tűzünk semmilyen sávos zászlót a sapkánkra".

Az SZDSZ-szel kapcsolatban úgy fogalmazott: ha nem lett volna a liberális párt, akkor ma Magyarország nem ott lenne, ahol van, hanem sokkal jobb kondícióban lenne. Véleménye szerint, ha az SZDSZ kiesik a politika vérkeringéséből, az a magyar demokrácia második születésnapja lesz. Az MDF-fel összefüggésben Kövér László azt mondta: pécsi állásfoglalásukkal - azzal, hogy a fideszes polgármesterjelölt, Páva Zsolt helyett az MSZP-s Szili Katalint támogatják - elmondtak magukról mindent.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.