BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Munkáspárti tüntetőkkel megkezdődött az MSZP-kongresszus

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A nyilvánosság kizárásával megkezdődött az MSZP kongresszusa szombaton reggel Budapesten, a XIV. kerületi Vasúttörténeti Park Mozdonyfordítójában.

A kongresszus kezdetén a több mint 680 küldött dönt az ügyrendről, ezen belül arról is, hogy zárt legyen-e az ülés, ahogyan ezt az ügyrendi bizottság javasolta - írja a hirado.hu az MTI alapján.

Az országos elnökség napirendként az javasolta, hogy elsőként az MSZP helyzetét értékeljék, majd vonják meg a kormányzati munka mérlegét. Ezt követően vitassák meg a 2010-es választásokra való felkészülés tartalmát és menetrendjét, valamint a baloldali politika új feladatait.

Vitaindítót mond Lendvai Ildikó pártelnök, Bajnai Gordon miniszterelnök és Mesterházy Attila, a parlamenti frakció vezetője. A tervezett menetrend szerint a küldöttek több mint hat órában vitázhatnak ezekről a témákról, ez után az országos elnökség, figyelembe véve az elhangzottakat, kialakítja a kongresszusi határozatot, amelyről szavaznak.

Munkáspárti tüntetők két óriás-molinót feszítettek ki a park főbejáratával szemben. Az egyiken ez állt: "Ide vezetett 20 év álbaloldali politikája", a másikon pedig: árulók=rendszerváltók=tőkés kizsákmányolók."

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.