BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A szélsőjobb is bejutott a svéd parlamentbe

Szűk többséggel, de a jelenleg kormányzó jobbközép koalíció nyerte a vasárnapi svédországi választást, amelyen most először a szélsőjobboldal is biztosította a helyét a stockholmi parlamentben - derült ki az urnazárás után a svéd közszolgálati televízióban közzétett exit-poll felmérések eredményeiből.

Az adatok szerint Fredrik Reinfeldt miniszterelnök koalíciós kormánya a voksok 49,1 százalékát nyerte el, míg baloldali ellenzéke 45,1 százalékot kapott - számolt be a Független Hírügynökség. A szélsőjobboldali Svéd Demokraták a voksok 4,6 százalékával jutottak be a parlamentbe, és ezzel várhatóan komoly szerepük lehet majd a törvényhozásban.

A kampány során azonban mind Reinfeldt, mind az ellenzéki kormányfőjelölt, Mona Sahlin ígéretet tett arra, hogy nem lépnek koalícióra a szélsőjobboldallal.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.