Magánnyugdíj-pénzek hizlalják a szlovák államháztartást
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA szlovák állam bevételei az idén várhatóan 361 millió euróval elmaradnak a költségvetés már megszavazott előirányzatától – közölte Peter Kazimir pénzügyminiszter.
A költségvetési hiányt ennek ellenére a GDP 3 százaléka alatt akarják tartani.
A szlovák pénzügyminiszter abban bízik, hogy az összeg nagyobb részét, 250 millió eurót előteremtik a magánnyugdíj-pénztárt elhagyó szlovák polgárok. A maradékot főként az állami cégek által fizetendő osztalék növelésével próbálják előteremteni – írja a TASR.


