Az amerikai kémbotrány óta először beszélt telefonon Merkel és Obama
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz újabb amerikai kémbotrány kirobbanását követő több napos csend után Angela Merkel német szövetségi kancellár és Barack Obama amerikai elnök ismét beszélt egymással telefonon - írja a Süddeutsche Zeitung.
A bajor lap szerint a két politikus olyan témákról beszélgetett egyással, mint az ukrajnai válság, az Iránnal támadt atomvita, ám ezen túlmenően szóba került a német és az amerikai titkosszolgálatok közti együttműködés is. A Fehér Ház által a Merkel-Obama beszélgetésről kiadott közleményben ez a téma az utolsó bekezdésben szerepel csak: " Az elnök és a szövetségi kancellár véleményt cserélt a német-amerikai együttmüködésről a titkosszolgálatok terén, és az elnök azt mondta, szoros kontaktusban marad, ahogy a jövőbeni együttműködés javul".


