BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A gyerekek csaknem negyede nélkülöz

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Míg a teljes népességnek a 14 százaléka szegény, addig a gyerekek csaknem negyede nélkülöz a Gyerekesély Közhasznú Egyesület új jelentése szerint.

Tavaly a magyarok 14,3 százaléka számított szegénynek, miközben ez a szám a gyerekek esetében 23,2 százalék, vagyis a szegénység legnagyobb arányban a gyermekes családokat sújtja.

A háztartások több mint negyede csak nagy nehézségek árán tud megélni, ugyanez a gyermekes háztartások 31,6 százalékára igaz - írta a szervezet jelentése alapján a Magyar Nemzet. A dokumentum szerint a "szegénység falura megy": a falusiak között kétszer akkora a szegények - az egy főre számított jövedelmi átlag hatvan százaléka alatt élők - aránya minden korcsoportban, mint a fővárosban.

A csaknem kétszáz kiadási tételből a kenyér az egyetlen, amiből a szegények többet fogyasztanak, mint a gazdagok. Húsra, tejre, tojásra, sajtra a felső jövedelmi ötödhöz tartozók háromszor annyit költenek, mint a legszegényebbek. Egészségügyi kiadásoknál 7,7-szeres, a kultúrára és szórakozásra kiadott forintok tekintetében pedig 11,2-szeres a különbség.

A jelentés megjegyzi, hogy a családi adókedvezmény bevezetésének köszönhetően 2011-ben a kétgyermekes foglalkoztatottak reálkeresete 12, a három-vagy többgyermekeseké 19 százalékkal nőtt, idén pedig újabb javulás várható, hiszen 2014-től már a járulékokból is levonható a kedvezmény.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.