BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tíz embert fejezett le az Iszlám Állam

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Hét férfit és három nőt fejezett le az iszlám Állam Szíria kurdok lakta északi területén - írja a Reuters.

A kivégzés része annak a megfélemlítő kampánynak, amellyel az Iszlám Állam el akarja riasztani a helyi lakosokat attól, hogy fegyverrel lépjenek fel a dzsihádisták ellen.

A Reutersnek a szíriai emberjogi szervezet -Observatory for Human Rights- vezetője, Rámi Abdulrahman azt nyilatkozta, hogy az Iszlám Állam öt kurd harcost, egy civil kurdot és négy szíriai lázadót végzett ki Kobani közelében. A tíz áldozatból három nő volt.

A szervezet vezetője hozzátette, hogy nem tudják a kivégzés okát, valószínűleg megakarják félemlíteni az embereket.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.