Mintegy 30 ezer tisztviselő sztrájkolt a román közigazgatásban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMintegy 30 ezer tisztviselő részvételével figyelmeztető sztrájkot tartottak pénteken a román közigazgatásban, az önkormányzati közalkalmazottak alacsony bérükkel elégedetlenek.
A közigazgatási dolgozók érdekeit védő szakszervezet közlése szerint akciójuk 1850 önkormányzati intézményre terjedt ki.
A félórás munkabeszüntetéssel arra akarták felhívni a kormány figyelmét, hogy a közalkalmazottak közül a közigazgatásban dolgozó tisztviselők bére a legalacsonyabb. A szakszervezet egyúttal általános sztrájkot helyezett kilátásba.


