Nagy kárt okoztak az ültetvényeken a migránsok - panaszkodik a polgármester
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságBacskulin István az M1 aktuális csatorna szombat reggeli adásában azt mondta: Horgoson naponta több ezer migráns halad át, és van olyan ültetvény, ahol tavaly 35 tonna barackot szedtek le, idén azonban egyetlen szemet sem, mert a bevándorlók éretlenül megették a fáról.
A polgármester, aki mezőgazdasági kárszakértő is, hozzátette: volt, hogy szétszedték a bevándorlók az öntözőrendszert, abból ittak, tisztálkodtak. Elmondása szerint nagy kárt okoz az is, hogy a migránsok higiéniás szükségleteiket ott végzik el, ahol tudják. A településvezető szerint naponta 30-50 autóbusz érkezik Horgosra, az utasok pedig több ezer eurókat vesznek fel a bankból.


