Üres irodák maradtak csak a híd a munka világába programból
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSzemélyzet nélküli, nem működő, üres irodák maradtak csupán az Országos Roma Önkormányzat részvételével zajlott Híd a munka világába programból - írja a Magyar Nemzet . A lap szerint a sikerpropaganda ellenére nem épült meg a romák számára a munka világába vezető híd, pedig erre csaknem ötmilliárd forint, főként uniós pénz állt rendelkezésre.
Az ORÖ részvételével zajlott uniós program július 31-én zárult le. Az eredményekről szólva a foglalkoztatási szövetkezet még aznap bejelentette, hogy átveszi a stafétabotot a roma önkormányzattól. Közölték, hogy augusztustól megkezdi működését a „Híd a munka világába” Munkaerő-szervező Országos Foglalkoztatási Szövetkezet, amely több ezer hátrányos helyzetű, elsősorban roma családnak nyújthat kiszámítható és folyamatos munkalehetőséget. Mint írták, az országos lefedettségű irodahálózat egységes munkaerő-piaci szolgáltatásokat kínál, és megteremti a régiók közötti átjárhatóságot. Kiemelték, hogy olyan kezdeményezés valósult meg, „amire még nem volt példa” Magyarországon, „a foglalkoztatási szövetkezet modelljében egyesül a társadalmi segítségnyújtás és az öngondoskodás lehetősége”.
Noha a foglalkoztatási szövetkezet honlapján máig az szerepel, hogy az elhíresült – több mint 220 millió forintért vásárolt – fővárosi iroda mellett összesen hét vidéki irodát vettek, a Magyar Nemzet most azt írja: valójában csupán négy irodáról van szó. Ez pedig a derűlátó közlemény ellenére sem nevezhető országos lefedettségnek. Az ingatlanokat az ORÖ vette meg, ám a kiírás szerint azokat a szövetkezet kapja meg használatra.
A budapesti, I. kerületi iroda kong az ürességtől, a szomszédok is csak "egy-két lézengő embert" szoktak látni. Gödöllőn és Pécsett sem az a pontos címe az irodának, amelyet megadtak, de a valódi helyeken sem jobb a helyzet: Gödöllőn egy bútorbolt működik azon a címen, amelyet megvásároltak, Pécsett pedig volt iroda, de bezárt.


