A kancellár Berlinben Juan Orlando Hernández hondurasi elnökkel folytatott megbeszélése után sajtótájékoztatón a bajor kormányfő felszólítására vonatkozó újságírói kérdésre Seehofer neve említése nélkül azt mondta, hogy nem lehet "gombnyomással" megoldani a válságot.
Csak lépésről lépésre lehet haladni, és a "menekültek számát csak Törökországgal, Görögországgal és az EU-val együttműködve lehet csökkenteni". Mindenekelőtt a menekülthullámot kiváltó okok kezelésére kell összpontosítani - mondta.
Seehofer egy keddi lapinterjúban arra is felszólította Merkelt, hogy tárgyaljon Werner Faymann osztrák kancellárral. A német kormányfő ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy állandó kapcsolatban áll az osztrák partnerekkel. Az egyeztetés folyamatos, így "ma is, holnap is és holnapután is" tárgyalnak a válságkezelésről - mondta Angela Merkel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.