BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ringbe száll az MSZP-elnökségért a volt XI. kerületi polgármester

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Molnár Gyula volt XI. kerületi polgármester az ATV Start című műsorában bejelentette, hogy ringbe száll a szocialista párt elnöki székéért a júniusi tisztújításon - számolt be a televízió honlapja csütörtökön.

A cikk szerint Molnár Gyula szándékáról már beszélt a megyei elnököknek és a jelenlegi pártelnöknek, az elkövetkező órákban pedig hivatalos levelet küld "az érintetteknek".

Molnár Gyula, aki jelenleg önkormányzati képviselő, elmondta azt is, hogy nagyon nehéz volt meghoznia a döntést, mivel nagyon jó barátja a jelenlegi elnöknek, Tóbiás Józsefnek - olvasható az ATV internetes oldalán.

A politikus az elkövetkező hetekben be fogja mutatni, mit szeretne másképp csinálni, ennek részeként "belső kakaskodások helyett új alternatívát fog bemutatni" az embereknek - írták, hozzátéve: Molnár Gyula szerint az elmúlt két hét volt az utóbbi évek legsikeresebb időszaka a szocialista pártnak, "most valóságos töréseket lehetne okozni a kormányzó pártokon", és kampányát is erre a hangulatra építi, vagyis arra, hogy hogyan lehetne ezt a sikeres két hetet meghosszabbítani.

Tóbiás József már korábban jelezte, hogy újraindul az elnökségért. Később Szanyi Tibor, a párt európai parlamenti képviselője az egyik közösségi oldalon
jelentette be, hogy elindítja elnökjelölti kampányát, míg Harangozó Tamás parlamenti frakcióvezető-helyettes egy az Origónak adott interjúban közölte, hogy megméretteti magát a pártelnökválasztáson.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.