A világhíres operaházban szombaton éppen Gioachino Rossini négy felvonásos operáját, a Tell Vilmost adták elő - több mint 80 év után először -, amikor a második szünetben Sam Neuman, a Met szóvivője bejelentette, hogy felfüggesztik az előadást, mert valaki a nézőtér soraiból ismeretlen, de gyanús port szórt be a zenekari árokba.
Az operát azonnal kiürítették és kihívták a New York-i rendőrség terrorellenes csoportját. Mentő is megjelent, és a rendőrség szóvivője szerint egy vendég ellátásra szorult. Azt azonban nem közölte, hogy a rosszullétnek volt-e köze az ismeretlen fehér porhoz. A zenekar tagjai közül senki nem panaszkodott rosszullétre. Egyelőre senkit nem tartóztattak le, a rendőrség keresi a port szétszóró nézőt.
A Metropolitan törölte a szombat éjjelre tervezett másik Rossini-darabot, az Egy olasz nő Algírban című két felvonásos opera előadását.
Pár órával a történtek után John Miller, a New York-i rendőrség helyettes vezetője sajtótájékoztatón jelentette be: valószínűleg emberi hamvakról van szó. Tanúvallomásokból kiderült, hogy egy férfi néhány nézővel közölte: kifejezetten azért érkezett a Metropolitan operába, hogy ott szétszórja mentorának hamvait. A rendőrség már tudja, ki az illető, de még keresi. Miller közölte: bár a port egyelőre még vizsgálják, de ha be is bizonyosodik, hogy emberi hamvakról van szó, a rendőrség nem lát benne bűncselekményre utaló jeleket. Igaz, tette hozzá, emberi hamvak bevitele az operaházba valószínűleg sérti az egészségügyi előírásokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.