Az eddigi minimálár 10,50 dollár volt, bár sok kereskedő már eddig is alkalmazta önkéntes alapon a 13 dolláros minimálárat, és egy doboz cigaretta átlagos eladási ára így már jelenleg is 11,25 dollár. A Bill de Blasio főpolgármester által hétfőn bejelentett drasztikus intézkedéscsomag részeként felére csökkentik az elárusítóhelyek számát és számos más módon is megnehezítik a dohányosok dolgát.
Noha a dohányzás az idő előtti elhalálozások egyik első számú oka, a dohányipari óriáscégek semmitől sem riadnak vissza annak érdekében, hogy függővé tegyék az embereket halálos termékeiktől – jelentette ki a polgármester. A rendeletekkel úgymond életeket akarnak menteni, mert becslések szerint évente 12 ezer New York-i hal meg idő előtt a dohányzás miatt.
A háromnál több lakásból álló társasházakban a lakók megegyezésére lesz szükség ahhoz, hogy bárki cigarettázhasson a saját lakásában – a közös területeken már most is tilos rágyújtani. További intézkedésként 10 százalékos különadót vetnek ki a hagyományos cigarettán kívüli dohányárukra, az ebből várt évi 1 millió dollár többletbevételt a lakhatási problémák megoldására szánják.
A polgármesteri hivatal felére akarja csökkenteni a cigarettát árusító helyek számát azáltal, hogy korlátozzák az új árusítási engedélyek kiadását, megnövelik a meglévő engedélyek megújításának költségét és nem újítják meg a drogériáknak adott 550 engedélyt. A megszorítások nem kímélik az elektromos cigarettát sem, ennek hozzáférhetőségét is a felére akarják csökkenteni azzal, hogy engedélyhez kötik az árusítását.
A cél az, hogy folytatódjon a dohányosok arányának csökkenése New Yorkban, 2020-ig 12 százalékra a jelenlegi 14 százalékról és 2002-es több mint 20 százalékról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.