Eddig csaknem kétszázan kerültek menedékbe a hideg elől
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságEredményesen vizsgázott a vörös kód intézménye, a rendkívüli hideg miatt szombaton kiadott riasztás óta több mint harminc hajléktalan embert nem a számukra fenntartott, hanem más típusú szociális intézményekben helyeztek el – mondta el a szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Czibere Károly közölte, az elmúlt három napban 154, utcán élő hajléktalan embert helyeztek el hajléktalanszállón, 33 pedig más típusú intézményben kapott helyet speciális szükségletei miatt.
Az államtitkár elmondta azt is, hogy háromszor annyi hívás érkezett a diszpécserközpontokba, mint az átlagos napokon; szombaton, vasárnap és hétfőn összesen mintegy 1100 hívás kaptak ezek a központok.


