BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szennyezett tej került egy boltlánc polcaira

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szennyeződött tejet hívott vissza a forgalomból.

A hatóság honlapján közzétett tájékoztatás szerint fogyasztói bejelentés alapján vizsgálták a

2019. január 22. minőségmegőrzési idővel ellátott, 2,8 százalékos, 1 literes S-Budget UHT tejet,

amelyet a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. forgalmaz.

Fotó: MTI/Balogh Zoltán

A termék mikrobiológiai szennyezettségét a laboratóriumi vizsgálatok megerősítették, ezért a Nébih elrendelte forgalomból való kivonását és fogyasztóktól történő visszahívását.

A Nébih közölte, a termék a gyártási folyamat során szennyeződött, érzékenyebb embereknél a tej elfogyasztása hányást, hasmenést, hidegrázást is okozhat.

A hatóság kéri, hogy a honlapon közzétett azonosító adatokkal ellátott terméket ne fogyasszák el. Az üzletlánc tájékoztatása szerint a visszavitt termékek vételárát megtérítik a vásárlóknak – közölte a Nébih.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.