BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Afganisztánban az amerikai védelmi miniszter

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Kabulba érkezett az amerikai védelmi miniszter, regnálása óta először jár Afganisztánban.

Kabulba érkezett vasárnap Mark Esper amerikai védelmi miniszter, hogy megpróbálja ismét beindítani a tárgyalásokat az iszlám szélsőséges tálibokkal, hogy megállapodás esetén az Egyesült Államok véget vethessen történelme leghosszabb háborújának.

A tálibokkal folytatott tárgyalásokat azt követően szakította meg Donald Trump amerikai elnök szeptemberben, hogy tálibok merényletet követtek el, melyben egy amerikai katona is meghalt.

A cél, hogy végső soron békemegállapodást kössünk. Politikai megállapodást. Ez a legjobb irány

– fogalmazott Esper a vele utazó sajtóküldöttség tagjainak.

Mark Esper
Fotó: AFP

A miniszter Asraf Gáni afgán elnökkel és az afganisztánban szolgáló amerikai katonákkal is találkozik. Megjegyezte azt is, hogy a jelenlegi 14 ezerről az Egyesült Államok 8600-ra csökkentheti a közép-keleti országban állomásozó katonái számát, anélkül, hogy a terrorizmusellenes műveletek csorbát szenvednének.

Mark Espernek ez az első látogatása Afganisztánban, mióta átvette a Pentagon vezetését.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.