BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szívelégtelenség miatt került kórházba a volt kormányfő

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A 84 esztendős politikus a francia Valbonne városban lett rosszul.

Silvio Berlusconi hétfő óta egy monacói kórházban van, ahová szívelégtelenség miatt került – közölték a hírügynökségek a volt olasz miniszterelnök személyes orvosára hivatkozva.

Az ANSA olasz hírügynökség először azt írta, hogy Berlusconit rutinvizsgálatra vitték az egészségügyi intézménybe, de később ugyanez a forrás, akárcsak az EFE spanyol hírügynökség, megszólaltatta a beteg személyes orvosát, Alberto Zangrillót, aki elmondta, hogy a politikus már hétfő óta ott fekszik.

Az orvos elmondta, hogy

a 84 esztendős Berlusconi – akinek mellkasába korábban pészmékert ültettek –, hétfőn a francia Valbonne városban lett rosszul.

Felhívta bizalmi orvosát, Zangrillót, aki azonnal abba a városba sietett. Zangrillo úgy döntött, hogy páciense számára kockázatos lenne Olaszországba utazni, ehelyett a közelebbi Monacói Hercegségben lévő kórházba vitte őt.

Silvio Berlusconi
Fotó: Stephanie Lecocq / MTI/EPA

Berlusconi, aki eddig háromszor volt kormányfő,

szeptemberben koronavírussal fertőződött meg, kétoldali tüdőgyulladással bekerült a milánói San Raffaele kórházba, de két nappal később kiengedték.

Novemberben visszaesett, emiatt nem tudott megjelenni azon a bírósági meghallgatáson, amelyen egy kiskorú prostituálthoz fűződő botrányával kapcsolatosan azzal vádolják, hogy tanúkat akart megvesztegetni.

Öt évvel ezelőtt Silvio Berlusconi súlyos aortabillentyű-műtéten esett át.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.