BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jelentősen nőtt a mélyszegénységben élők száma a Covid miatt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Ázsiában 75-80 millió embert taszított mélyszegénységbe a járvány.

A koronavírus-világjárvány mintegy 75-80 millió embert taszított mélyszegénységbe a fejlődő ázsiai és csendes-óceáni térségben — áll az Ázsiai Fejlesztési Bank keddi jelentésében.

Fotó: NurPhoto / AFP

"Az ázsiai és a csendes-óceáni térség legfőbb mutatói 2021-ben" című jelentés arra figyelmeztet, hogy a járvány veszélybe sodorta a Fenntartható Fejlesztési Célok nevű program Ázsiára és a környező óceánparti térség fejlődésére vonatkozó célkitűzéseit.
A tanulmány szerint a koronavírus-járvány 

felerősítette azokat a régóta fennálló társadalmi és gazdasági egyenlőtlenségeket, amelyek a szegénységi küszöb alatt vagy közelében élő több tízmillió embert sújtják.


2017-ben mintegy 203 millió ember, vagyis a fejlődő Ázsia lakosságának 5,2 százaléka élt mélyszegénységben. A világjárvány nélkül ez az arányszám — becslések szerint — 2,6 százalékra csökkent volna 2020-ban.



 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.