Milák Kristóf címét megvédve világcsúccsal aranyérmet nyert a 200 méteres pillangóúszáson kedden a budapesti vizes világbajnokságon.

A 22 éves magyar versenyző, a szám olimpiai bajnoka, világcsúcstartója és Európa-bajnoka 2019-es kvangdzsui rekordját (1:50.73) javítva, 1:50:34 perces idővel csapott célba.

MILÁK Kristóf
Fotó: Illyés Tibor

A keddi fináléban a zsúfolásig megtelt Duna Arénában Milák már az első pillanattól kezdve uralta a mezőnyt, az első fordulónál közel fél másodperccel volt jobb világcsúcsánál a különbség pedig csak nőtt az órához képest. Végül az utolsó métereken csak a digitális vonallal versenyzett és végül győzött.

A hazai rendezésű viadalon a magyar küldöttség első dobogós helyezését szállító Milák a magyar úszósport történetének 33. nagymedencés világbajnoki aranyát szerezte.

A szám másik magyarja, Kenderesi Tamás 1:55:20-szal a hatodik lett.