BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megkezdték a szlovén határkerítés bontását

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Megkezdődött a kerítés lebontása a szlovén–horvát határon pénteken – jelentette az N1 regionális hírtelevízió szlovéniai irodája az internetes oldalán. Tatjana Bobnar belügyminiszter a helyszínen a kerítés bontásának megkezdésekor kiemelte: „a migráció nem állt le és nem is fog leállni, a szögesdrót azonban egy teljesen aránytalan intézkedés”. Hozzátette: az idő megmutatta, a kerítés nem tudja megállítani a migrációt, de több tragédiát okozott már, hiszen megpróbálták megkerülni, és többen a Kolpa folyóba vesztek. 

A tárcavezető korábban arról beszélt, hogy Szlovénia megváltoztatja migrációs politikáját, és szolidárisabb lesz a bevándorlókkal. A kerítést ideiglenes megoldásnak szánták, megengedhetetlen, hogy az ország határvédelmének állandó részévé váljon – tette hozzá. A kerítést a szlovén kormány 2015-ben emeltette, válaszul a migránsválságra, megakadályozandó, hogy az illegális bevándorlók Horvátország felől Szlovéniába juthassanak. A kerítés lebontása a Robert Golob vezette új, baloldali kormány egyik prioritása. 

A kerítés 51 kilométeres részét a szlovén hadsereg távolítja el, míg a maradék 143 kilométert egy ezzel megbízott vállalat számolja fel. A jobboldali ellenzék szerint a kormány hibát követ el a kerítés eltávolításával, ugyanis a döntést nem előzte meg sem az ország biztonsági helyzetének az elemzése, sem pedig szakértők véleményének a kikérése.
 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.