Joe Biden, az Egyesült Államok elnöke december 30-án, hétfőn bejelentette, hogy az Egyesült Államok csaknem 2,5 milliárd dollár értékű biztonsági segítséget nyújt Ukrajnának. Az amerikai elnök kijelentette, hogy büszke az új biztonsági támogatásra, „mivel az ukrán nép továbbra is megvédi függetlenségét és szabadságát az orosz agresszióval szemben”.
„Mióta Oroszország 2022 februárjában megkezdte folyamatos offenzíváját Ukrajna ellen, az Egyesült Államok összeszedte a világot, hogy támogassa az ukrán népet, és a legfontosabb prioritásom az, hogy Ukrajnának megadjam a győzelemhez szükséges támogatást” – mondta Joe Biden.
Az elnöksége utolsó heteit töltő Biden utasította kormányát, hogy a lehető leggyorsabban és továbbra is a lehető legtöbb segítséget nyújtsa Ukrajnának, beleértve a régebbi amerikai berendezések leszerelését, a csatatérre való gyors szállítást és az Egyesült Államok védelmi ipari bázisának újjáépítését.
„Az én vezetésem alatt az Egyesült Államok továbbra is fáradhatatlanul azon fog dolgozni, hogy Ukrajna pozícióját erősítse ebben a háborúban a hivatali időm hátralévő részében” – mondta az amerikai elnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.