BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jéghideg van Székelyföldön – az idei tél legalacsonyabb értékeit mérték

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nemcsak Erdélyben, hanem egész Romániában hideg az időjárás.

Az idei tél legalacsonyabb értékeit mérték szerdán reggel Székelyföldön, ahol mínusz 18 Celsius-fok alá süllyedt a hőmérséklet – közölte a Román Meteorológiai Szolgálat (ANM). Szerdán reggel a legalacsonyabb hőmérsékletet, –18,3 Celsius-fokot a Kárpát-kanyarban található Bodzafordulón mérték.

Gáz: van, aki nem bánja a brit fagyokat, de jön a még nagyobb hideg, és csak egy hétre elég földgáz maradt
A Kárpátokban is télies az idő
Fotó: AFP

Székelyföld, Moldva és Erdély városaiban is fagyos volt a reggel, Csíkszeredában –15,7 Celsius-fok volt, Sepsiszentgyörgyön és Fogarason –15 Celsius-fokot mértek. Brassóban, Maroshévízen –14,8, Székelyudvarhelyen –14,4 Celsius-fokot mutattak a hőmérők.

Az ANM szerint Románia-szerte a szerdai volt az idei tél legfagyosabb reggele: Nagyszebenben –11, Bukarestben –7,5 Celsius-fok volt.

A legmagasabb értékeket a Fekete-tenger partján, Konstancán és Mangalián mérték, ahol az ország többi részével ellentétben fagypont fölötti volt a hőmérséklet.

Idehaza egyelőre marad  télies idő, a székelyföldihez hasonló erős fagytól nem kell tartani, de  hétvégére megjön a hidegpaplan, az ország nagy részén enyhe mínuszok, párás, ködös szürke idő várható. Napsütés, és enyhébb idő csak a ködpaplan fölött, a hegycsúcsokon ígérkezik.  

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.