BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Olaszország megalázta Ursula von der Leyent: húsz percig tartana ki Ukrajnában, aztán megadná magát

Egy Ursula von der Leyen vezette közös európai hadsereg húsz percig tartana ki Ukrajnában, azután megadná magát Matteo Salvini szerint. Az olasz politikus teljes mértékben ellenzi a közös európai hadsereg létrehozását, és ha Matteo Salvinin múlik, Olaszország nem küld katonákat Ukrajnába.

Matteo Salvini kijelentette, hogy teljes mértékben ellenzi a közös európai hadsereg létrehozását. „Ha Ursula von der Leyent tesszük a közös európai hadsereg élére, (a hadsereg) húsz percig tart ki, azután megadja magát” – mondta a Liga, Olaszország jobboldali kormánypártjának vezetője a külföldi tudósítók szövetségének római székházában tartott sajtótájékoztatón szerdán.

Matteo Salvini
Olaszország
Olaszország megalázta Ursula von der Leyent: húsz percig tartana ki Ukrajnában, aztán megadná magát
Olaszország megalázta Ursula von der Leyent: húsz percig tartana ki Ukrajnában, aztán megadná magát / Fotó: Alberto Pizzoli / AFP

Ha Matteo Salvinin múlik, Olaszország nem küld katonákat Ukrajnába

A politikus hozzátette, hogy „a jelenlegi Európa egész termelési ágazatokat vezetett az összeomlás szélére, éppen ezért a lehető legkevésbé sem lenne bölcs közös védelmet, közös európai hadsereget felállítani. Katasztrófa lenne, miután Brüsszel számos területen akármihez nyúl, az kudarcot vall. (Brüsszel helyett) a védelembe befektető nemzetállamokat választom.”

Matteo Salvini úgy vélte, jelenleg nincsen értelme olasz katonák harctérre való küldéséről beszélni. 

„Mindenekelőtt (az orosz és az ukrán elnöknek, Vlagyimir) Putyinnak és (Volodimir) Zelenszkijnek le kell tenni a fegyvert, utána lehet minden másról értekezni” – hangsúlyozta Salvini. 

Ami a védelmi kiadások növelését illeti, a Liga vezetője szerint az csak abban az esetben képzelhető el, ha nem csökkentik az egészségre fordított források mértékét: „ha döntenem kell, hogy kórházba, iskolákba vagy tankokba fektessek, egyértelmű, hogy a tankok az utolsó választást képviselik”. 

Salvini, aki egyben a római kormány egyik miniszterelnök-helyettese, emlékeztetett arra, hogy a világ különböző részen 7500 olasz katona szolgál, aminek költsége meghaladja az évi egymilliárd eurót. Az afganisztáni békemisszióban 2003-ban merényletben meghalt tizenkilenc olasz katonát is megemlítette.

Matteo Salvini kitért Ukrajna esetleges belépésére az Európai Unióba, hangoztatva, hogy „rendkívüli” lenne és az európai intézményes rendszert sértené, ha Kijev „a régóta sorban álló” Szerbiát és Albániát is megelőzné.

Soros György és Európa belső ellenségei

Salvini megjegyezte, hogy Európának nem Donald Trump amerikai elnöktől vagy a vámoktól kell félnie,

Európának saját belső ellenségeitől kell tartania.

Kijelentette, hogy szégyellené, ha őt vagy pártját olyan ember finanszírozná, mint Soros György, akiben semmi „filantrópia nincsen, Olaszország számára (Soros) pusztító hatású volt”. 

Salvini, akinek pártja a Patrióták Európáért tagja, kijelentette: a magyar miniszterelnök, „Orbán Viktor pragmatikus fellépése ezzel a kétszínű szereplővel szemben teljes mértékben megalapozott”. Benedetto Dalla Vedova, az Europa+ olasz párt képviselője közleményben reagált, hangsúlyozva, hogy ő egyáltalán nem szégyelli, amiért „törvényes és bevallott választási finanszírozásban” részesült Soros Györgytől.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.