Románia repülőket küldött az ukrán határvidéket ért orosz dróntámadások miatt április 29-én a román védelmi minisztérium közleménye szerint – számolt be a European Pravda.
Az újabb orosz ukrajnai támadás hátterében a Román Nemzeti Katonai Parancsnokság tájékoztatta a Rendkívüli Helyzetek Főfelügyelőségét a Tulcea megyei légiriadó kihirdetéséről, és figyelmeztetést küldött a megye északkeleti lakosságának.
„A Nemzetvédelmi Minisztérium megfigyelői és megfigyelőrendszerei folyamatosan ellenőrizték a zóna légterét” – áll a román védelmi minisztérium közleményében.
Ezután két F-16-os repülőgép és két Eurofighter repülőgép a levegőbe emelkedett, hogy megfigyelő és védelmi feladatokat hajtsanak végre a román légtér felett.
A légiriadót április 29-én, kedden, körülbelül 04:50-kor oldották fel, és a harci repülőgépek visszatértek a telepítési légibázisaikra.
Románia radarmegfigyelő rendszere jelezte annak a lehetőségét, hogy a támadásban részt vevő egyik drón röppályája nagyon rövid időre, akár 500 méter távolságban is átlépte a nemzeti légteret
– közölte a román védelmi minisztérium.
A légi célponttal való utolsó találkozást Ukrajna területén észlelték – tette hozzá a hivatal.
Korábban a Világgazdaság is megírta, hogy Ukrajnát támadó drónok sértették meg tavaly Románia légterét, ami miatt figyelmeztető üzenetet küldtek ki a hatóságok az érintett területeken. Az embereket éjjel arra kérték, hogy vonuljanak menedékhelyre, és tartózkodjanak a külső falaktól távol.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.