Az isztambuli megállapodások eredményeként Ukrajna orosz katonák egy újabb csoportját engedte szabadon, cserébe ukrán hadifoglyok szabadultak ki orosz fogságból. Az Ukrajna által elengedett orosz katonákat Fehéroroszországba szállították, ahol orvosi ellátásban részesülnek, és ezután szállítják őket haza rehabilitációra.
Egyik fél sem árulta el, hogy pontosan hány hadifogoly szabadult ma ki. Kijev szerint az ukrán katonák között a legfiatalabb mindössze 20 éves volt, míg a legidősebb 59 éves. A katonák és őrmesterek mellett tisztek is szabadultak, a szabadon engedettek többsége több mint három éve volt fogságban.
Az Oroszország és Ukrajna közötti tárgyalások második fordulóját június 2-án tartották meg. Ennek eredményeképpen a felek kicserélték memorandumtervezeteiket a békés rendezésről, valamint megállapodtak a súlyosan sebesült hadifoglyok és a holttestek cseréjéről is.
Moszkva mintegy hatezer katona holttestét adta át eddig Kijevnek, és több szakaszban zajlik a hadifoglyok cseréje, de a tűzszünet terén nem sikerült érdemi előrelépést elérni. A közvetlen tárgyalások harmadik fordulójának időpontjáról egyelőre nem tudott megegyezni Oroszország és Ukrajna.
Orosz–ukrán háború: három év vér és rombolás, ami átszabta Európát
Három évvel a harcok kirobbanása után amerikai vezénylettel megkezdődtek a tárgyalások a békekötésről. Az orosz–ukrán háború mérlegét a béke beköszönte előtt nem lehet megvonni, de annyi bizonyos, hogy hatalmas rombolást okozott, hatalmas károkkal emberéletben és anyagiakban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.