BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hegyeshalom elesett az osztrák szigorítás miatt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A határátkelőhelyen a hajnali órákban hét kilométeres torlódás alakult ki.

Ausztria vasárnap bejelentette, hogy megszigorítja az ellenőrzést a határokon, hozzátéve, hogy a világjárvány idején meg kellene akadályozni a nem létfontosságú utazásokat.

Ausztria arra készül, hogy a jövő héten egyes belső korlátozásokat óvatosan felold, így várhatóan megnyílhatnak az üzletek és az iskolák.

A határellenőrzés célja az, hogy megtörje a fertőzési láncot, amely az új vírusmutációk megjelenésével veszélyesebbé vált

– olvasható Karl Nehammer osztrák belügyminiszter vasárnapi közleményében.

Fotó: MTI/EPA/Christian Bruna

„A járvány idején az utazásokat az abszolút minimumra kell korlátozni” – tette hozzá.

A belügyminisztérium közölte, hogy kapcsolatban állnak Horst Seehofer német belügyminiszterrel az új határrendelkezésekről, ami után a többi ország belügyminiszterével is tárgyalni fognak. Ausztria Németországgal, Svájccal, Liechtensteinnel, Olaszországgal, Csehországgal, Szlovákiával, Magyarországgal és Szlovéniával határos.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság hajnalban a police.hu-n azt írta, hogy

az M1-es autópályán, a hegyeshalmi határátkelő közelében hét kilométeres torlódás alakult ki.

A személyautóknak és a kamionoknak is négyórás várakozásra kellett készülni az osztrák hatóságok ellenőrzése, illetve a román és bolgár vendégmunkások tömege miatt.

A rendőrség reggel 08.13 kor közölte, hogy most már folyamatos és zavartalan a határátlépés.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.