BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új kampány ültetné fel hétköznap is biciklire a magyarokat

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Magyar Kerékpárosklub célja, hogy munkanapokon is többen közlekedjenek a biciklijükkel.

Áprilistól októberig országos online kampánnyal népszerűsíti a hétköznapi bringázást a Magyar Kerékpárosklub.

A koronavírus-járvány miatt döntöttek úgy, hogy az idén is a hagyományostól eltérő módon hívják fel a figyelmet a kerékpározásra, az idei esemény jelmondata:

Inkább bringázz!

Fotó: Pixabay

Az országos aktivitás mellett havonta más-más várost állítanak fókuszba,

ahol a helyi jellegzetességeket figyelembe véve szervezik a kampányt, amely áprilisban Budapesten kezdődik. A következő hónapokban pedig másik városban folytatódik, így sorra kerül Debrecen, Győr, Kecskemét, Miskolc, Szeged és Székesfehérvár, de nem feltétlenül ebben a sorrendben.

https://www.facebook.com/MagyarKerekparosklub/posts/10158306059164037

A Magyar Kerékpárosklub az Aktív Magyarország támogatásával részben azokat igyekszik megszólítani, akiknek a bringázás eddig csak hobbit, sportot vagy hétvégi kikapcsolódást jelentett, részben pedig a kerékpáros munkába járásra nyitott cégeknek és vállalkozásoknak, a kerékpáros közlekedést fontosnak tartó önkormányzatoknak szeretne segítséget nyújtani ahhoz, hogy igazán bringabaráttá váljanak.

Mert kerékpárral nemcsak gyorsabban, olcsóbban, egészségesebben, fenntarthatóbb módon és jobb kedvűen, de a vírusos megfertőződés kockázatát is minimalizálva juthat el úti céljához mindenki – olvasható a klub közleményében.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.